Kiedy nasza pociecha kończy roczek nadarza się okazja do celebracji. Większość rodziny główkuje wtedy co dziecku kupić. Istnieje grupa głównych rodzajów upominków, które są najczęściej kupowane przez bliskich przy okazji takiej uroczystości. Poniżej zostało to uszeregowane.

1)Dywaniki dydaktyczne

Jest to zdobywający w ostatnich czasach dużą popularność pomysł na upominek dla małego dziecka. Zwykle jest to  pewnego rodzaju oddzielona powierzchnia, w której są zawieszone rozmaite zabawki, mające aktywnie wpływać na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny dziecka. Cena takiej zabawki waha się w granicach od 100 do nawet 1000 zł w zależności odproducenta, materiału i wielkości

2)Grawerowane figurki

Kolejną grupą zwyczajowych darów są posążki z grawerem z indywidualnym przesłaniem na daną okazję. Producenci oferują najróżniejsze kształty i rozmiary takich figurek. Niekiedy są to jednocześnie przedmioty mogące spełniać poszczególne role jak na przykład skrzynka na skarby czy skarbonka. Dla bogatszych osób dedykowane są ze srebra lub złota, dla trochę biedniejszych jedynie pozłacane lub posrebrzane. Ceny są różne i zwykleustalane indywidualnie.

3) Własne rękodzieła

 Własnoręcznie wytworzone upominki pokazują jak trzeba było się napracować aby je stworzyć. Pomimo tego, że ich czas już mija to jednak stale goszczą na urodzinowych przyjęciach. Są to rozmaite elementy garderoby ze specjalnie wyszytym wzorem, efektownie zdobione pojemniki na ważne rzeczy, czy ręcznie strugane posążki z drewna lub kamienne figurki. Nie generuje kosztów a pokazuje jak wielkie znaczenie ma dla obdarowującego.

4)Pieniądze

Czwartą i końcową z najczęściej dawanych grup upominków są po prostu banknoty wręczane rodzicom. Zazwyczaj pakujemy je w kopertę, i dajemy rodzicommożliwość wydania ich na dziecko. W końcu to oni widzą najlepiej czego mu aktualnie trzeba…

Kupno dobrego upominku często zmusza nas do intensywnego myślenia, jednak mając te kilka podpowiedzi może być nam łatwiej się na coś zdecydować.