Wiele ludzi  w sytuacji pojawienia się potrzeby zakupienia nowoczesnego  wyposażenia komputerowego zastanawia się nad zaciągnięciem  kredytu. Należy dokładnie przemyśleć podjęcie tej decyzji. najpierw należy oszacować kwotę, jaka jest wymagana do zakupu konkretnego gadżetu. Zaleca się wzięcie kredytu o wyższej kwocie niż wynosi wartość przedmiotu. Pozwoli to na posiadanie komfortu finansowego. W razie nagłego braku pieniędzy w skutek sytuacji losowych jest się zabezpieczonym. Jednorazowy przypływ pieniędzy jest niezwykle pomocne przy większych transakcjach. Trzeba także rozważnie zdecydować o czasie kredytu oraz wysokości raty. 

Nie może wpływać budżetu domowego. Lepiej uznać większy czas opłacania kredytu, niż mieć kłopot z wyznaczeniem kwoty na spłatę zobowiązania. Co prawda zwiększy to całkowity koszt kredytu, jednak momentami to najlepsze postanowienie. Wiele instytucji finansowych pozwala na wcześniejsze opłacenie długu. W przypadku znalezienia się w lepszej sytuacji budżetowej warto zdecydować się na ową szansę. Zatem należy rozważnie dobrać firmę pożyczkową w taki sposób, by wszelkie warunki odpowiadały pożyczkobiorcy. 

Można dodatkowo wybrać ubezpieczenie pożyczki. To zabezpieczy w momencie niespodziewanej choroby, albo w innych momentach losowych. Czasem opłaca się wziąć kredyt nawet sytuacji gdy dodatkowe pieniądze nie są potrzebne. To skutkuje zwiększenie wiarygodności w stosunku do petenta banku. Za pomocą takiego działania dużo prościej jest otrzymać kredyt na większą sumę. Nie opłaca się brać kredytu dla przyjaciela ani poręczać kredytu znajomego. Jest to niesamowicie ryzykowne, ponieważ wiąże się to z zobowiązaniem.