Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz stan wewnętrzny nas osłabia. Ogarnia nas dół, depresja i bierność do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas inni. Należy zatem odchudzić się. Głównym działaniem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi kolejna spódnica, nowe spodnie, wyjazd w wyśnione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, pochwała przyjaciół czy adoracja w oczach nieznanych osób. W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak silną chęć zrzucenia kilogramów?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie kiedy osiągniesz sukces. To pomoże Tobie wytrwać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za małe sukcesy. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do opery, wizyta u fryzjera, spinkę .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym celem będzie, kto szybciej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.