Urodziny to istotne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również gry powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für männer

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo efektownie). Dobrze zapewnić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.