Urządzenie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim zaczniemy planowanie najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię śledzenie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych gazet.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej również na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, gdyż każdy z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, przydadzą się familijne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby rozwieszać pamiątkowe zdjęcia.

Niespotykanym sposobem na udekorowanie ściany nad schodami może być umieszczenie na niej dostosowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Oryginalny wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z domowych schodów można było przedostać się na włoską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo lokatorów.

best birthday wishes